بيوگرافی برنادت مقدس قسمت ششم

اين بيوگرافي برنادت مقدس است دختري كه در سن  14  سالگي  18  مرتبه مريم عذرا را در غار ماسابي رويت كرد . او در سن  35  سالگي دار فاني را وداع گفت . و در صومعه اي به خاك سپرده شد . پس از سي سال از مرگش نبش قبر شد . با كمال شگفتي بدن اين راهبه كاملا سالم و پاك مانده بود و الان در يك تابوت شيشه اي نگهداري مي شود اگر در مورد ظهورات مريم مقدس اطلاعات بيشتري نياز داريد اينجا را كليك كنيد<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

راهبه ها بدن او را شستشو دادند و آن را در يك تابوت جديد قرار دادند كه با روي پوشانده شده بود و با پارچه ابريشم سفيد پوشش داده شده بود .در همان ساعات اوليه كه بدن در مجاورت جريان هوا قرار گرفت كم كم شروع به سياه شدن  كرد . بنابراين درب تابوت دوجداره را بستند لحيم كاري و ميخ و پرچ شد و توسط 7 مهره آن را مهر و موم كردند .كارگران دوباره بدن برنادت را به زيرزمين آوردند. ساعت 5/5 بعد از ظهر بود كه آزمايشاتشان تمام شد .

اين واقعيت كه بدن برنادت در طول اين همه سال ، سالم و درست باقيمانده لزوما معجزه نيست .اين واقعيت به خوبي شناخته شده كه اجساد در انواع به خصوص خاك به درجات مختلفي شروع به تجزيه و از هم پاشيدن مي كنند و ممكن است به تدريج موميايي شوند .ولي به هر حال در مورد برنادت اين موميايي شدن به طرز عجيبي حيرت آور است .بيماري او و وضعيت بدنش در هنگام مرگ و رطوبت زيرزمين دير جوزف مقدس قاعدتا بايد باعث پوسيدگي گوشت و بدن وي مي شده است .  ( لباسهاي رهبانيت برنادت مرطوب بود و تسبيح دستش زنگ زده بود و صليب تسبيحش در اثر رطوبت سبز رنگ شده بود ) .

در سالهاي بعد در 3 آوريل 1919 يك مجوز ديگر براي بررسي بيشتر و آزمايشات بر روي بدن برنادت مقدس صادر شد . دكتر تالون و دكتر كمت در حضور اسقف شهر نورز ، رئيس پليس ، نماينده شهردار و ديوان محاكمات كليسا ،آزمايشات را رهبري مي كردند . همه چيز درست مانند آزمايشات قبلي در ده سال پيش بود . همه حضار سوگند نامه را خواندند و درب زيرزمين گشايش شد و جسد به درون يك تابوت جديد منتقل شد و دوباره خاكسپاري شد . همه كار مطابق با حكم قانوني و قوانين مدني انجام شد .بعد از اينكه پزشكان آزمايشاتشان را انجام دادند و كارشان به اتمام رسيد هر كدام به داخل يك اتاق جداگانه رفت كه نتيجه آزمايشات و مشاهداتش را بر روي كاغذ منتقل كند .آنها حق مشورت و گفتگو با يكديگر را نداشتند .

هر دو گزارش از هر نظر دقيقا به هم مطابق بود و همچنين با گزارشات دكتر جوردن و دكتر ديويد در سال 1909 مطابقت داشتند . يك موضوع با اهميت جديد در مورد بدن برنادت وجود داشت . و آن مقداري زنگار و يك لايه از نمك كه به نظر مي رسيد از املاح كلسيم باشد بود كه احتمالا در اثر شستشوي بدن در هنگام آزمايشات اوليه ايجاد شده بود .

اين همان صندليی است که برنادت مقدس بر روی آن فوت کرد . وقتی حالش بد شد در اتاقش در دير بر روی اين صندلی نشست و با صدای بلند آهنگی رو خوند که دعا بود و بعد همان دعايی که مريم مقدس به او آموزش داده بود خواند و بر روی اين صندلی فوت کرد

اينجا هم اتاق برنادت مقدس در ديری در نورز است که به مدت ۱۳ سال در آنجا راهبه بود و باز همان صندلی

/ 0 نظر / 49 بازدید